Grad pucharów i czerwonych róż dla Promyka

Trzecia edycja Biegu Siedmiu Róż w miejscowości o pięknej, wdzięcznej nazwie Czerwonka k. Makowa Mazowieckiego na dystansie 10 kilometrów przyniósł ekipie z ciechanowskiego Klubu Biegacza TKKF Promyka ogromny sukces.

Niemal wszyscy zawodnicy Promyka stali na podium w kategoriach wiekowych oraz w rywalizacji drużynowej zajmując 3. miejsce. Równie doskonale wypadli w Triadzie powiatu makowskiego w skład której wchodzą trzy biegi długodystansowe: Półmaraton Szelkowski, Makowska Piętnastka i Siedmiu róż. Tu również zawodnicy Promyka odnieśli sukcesy indywidualnie i drużynowo. W bieg udział wzięło łącznie 82 osoby w tym 26 kobiet, co jest nowym rekordem pod względem frekwencji. Promyk reprezentowało dziesięć osób w tym dwie kobiety. Aneta Lubińska (45,06) zajęła 4. miejsce open, a Anna Rzepecka (47,36) wywalczyła 6. miejsce open. Obje nasze zawodniczki zdominowały kategorię wiekową K 40, gdzie zajęły odpowiednio 1. i 2. miejsce. Wśród zawodników najlepiej zaprezentował się Andrzej Piechna (37,23), który bieg ukończył na 6. miejscu open i 2. w kat. wiek. M 40. Pozostali klubowicze Promyka pozajmowali miejsca. Tomasz Budniak (39,08) 12. open i 3. w M 30. Maciej Podlecki (39,26) 14. open i 1. w M 10. Robert Bany (42,01) 18. open i 3. w M 40. Krzysztof Podlecki (42,08) 19. open i 4. w M 40. Sławomir Kubiński (43,37) 26. open i 2. w M 50. Jacek Grabowski (46,49) 36. open i 7. w M 40. Zenon Lewandowski (50,11) 46. open i 4. w M 60. Po biegu każdy zawodnik otrzymał pachnącą czerwona różę oraz medal. Podsumowanie makowskiej Triady również wypadło okazale dla Promyka. W Triadzie sklasyfikowanych zostało 19 zawodniczek i zawodników. Zwyciężyli Krzysztof Żebrowski (Feniks Siedlce) z łącznym czasem 2:43,26 i Marta Ruszczyńska (KS Maków Biega) łączny czas 3:45,14. Naszych zawodników Triadę ukończyło trzech i zostali sklasyfikowani na miejscach: Tomasz Budniak (3:13,54) 6. open i 3. w M 30. Sławomir Kubiński (3:32,43) 9. open i 2. w M 50. Zenon Lewandowski (4:00,42) 14. open i 1. w M 60. Na zakończenie, puchary i upominki najlepszym wręczył wójt Paweł Kacprzykowski.