Bieg w Nidzicy zakończył Grand Prix Granicy Warmii i Mazur

Promyk na warmińsko-mazurskim szlaku

Bieg MTZ BHP Gregoroviusa z Bankiem Spółdzielczym w Nidzicy na dystansie 10 kilometrów zakończył tegoroczne zmagania Grand Prix Granicy Warmii i Mazur 2017.

Cykl obejmował dziesięć biegów rozgrywanych od marca do października na dystansach 5 oraz 10 km. Zwycięzcą klasyfikacji generalnej został Marek Dzięgielewski reprezentant Klubu Biegacza im. Piotra Sękowskiego w Płońsku. Na ostatni bieg cyklu do Nidzicy udała się duża 11 osobowa grupa zawodników reprezentantów ciechanowskiego Klubu Biegacza TKKF Promyk. Nidzica powitała uczestników wiatrem i deszczem, a miasto rozkopane i nieprzejezdne. Wszelkie przeszkody nie odstraszyły sympatyków biegania i bieg ukończyło 225 osób. W Nidzicy 4. miejsce open i pierwsze w kategorii wiekowej M 55 wywalczył Marek Dzięgielewski 34,28. Z Promyka najlepiej zaprezentował się Tomasz Budniak (39,53) zajmując 35. miejsce open i 16. w kat. wiek. M 45. Ale tylko trzeci stopień podium wywalczył z dobrym czasem 42 minut i 48 sekund w kategorii wiekowej M 56-65 Ryszard Marut. W ogóle organizatorzy prowadzili dziwne kategorie wiekowe i większość zawodników z Promyka została sklasyfikowana w kategorii M 56-65 lat. Uzyskane wyniki przez zawodników z Promyka w Nidzicy: 35. m-ce open i 16. w kat. wiek. M 45 Tomasz Budniak (39,53)

62. m-ce open i 3. w kat. wiek. M 65 Ryszard Marut (42,48)
69. m-ce open i 7. w kat. wiek. M 55 Marek Kowalczyk (43,19)