Złoty medal Maćka Stryjka

W dniach 11-12 listopada w Zagrzebiu (Chorwacja) odbył się Puchar Świata

 

w Taekwondo Olimpijskim - Croatia Open 2017 G1, na których zawodnicy startują tylko w indywidualnej walce sportowej. Zawody rozegrane były w kategoriach senior, junior i kadet w których łącznie startowało ponad 1000 zawodników z ponad 40 krajów. Klub Promyk Ciechanów pod opieką trenera Radosława Lisowskiego, reprezentowany był przez Cezarego Sarnowskiego w kat. – 68 kg senior, Alicję Laskowską kat.- 52 kg junior, Sabalską Oliwię kat.-49 kg junior oraz Maćka Stryjka obecnie członka Kadry Narodowej kat.-65 kg kadet.

Bardzo udany start zanotował Maciek Stryjek, który wygrał trzy pojedynki. Pierwsza walka zakończyła się wynikiem 32:22. Przeciwnikiem Maćka był Liam Sweeney (Australia National Team). Kolejna walka z Włochem Giuseppe Guarna (ASD ATHLON) to następny sukces z wynikiem 21:10. W finale Stryjek pokonał Słoweńca Leona Lenarta Draskovic (Pantat-Vrhinka) 16:7. To już drugi Międzynarodowy Turniej rangi G1 wygrany przez Maćka w tym roku.

Duże doświadczenia zyskali także pozostali zawodnicy. Nie udało im się zdobyć medalu, jednak Cezary Sarnowski wygrał walkę 12:11 z reprezentantem Słowenii Timotej Todic (Slovenia National Team). Jednak kolejny ciężki bój z Olimpijczykiem z Rio 2016 Si Mohamed Ketbi (BEL) nie zakończył się pomyślnie. Czarek zakończył go wynikiem 11:22. Tracąc swoją szansę na medal.

Nasze juniorki przegrały swoje pierwsze walki. Alicja Laskowska z Chorwatką, natomiast Oliwia Sabalska z Japonką. Na pewno jednak zyskały kolejne doświadczenia.

Gratulacje dla zawodników. Życzymy kolejnych udanych startów.

Friday the 26th.
Template © Joomla Template