Puchar Polski w TAEKWONDO Olimpijskim Olsztyn 2017

W dniach 2-3 grudnia 2017 r. odbył się Międzynarodowy Puchar Polski w Taekwondo Olimpijskim – Olsztyn Cup 2017. Startowało w nim 700 zawodników. Klub TKKF Promyk reprezentowany był przez 17 zawodników w czterech kategoriach wiekowych: młodzik, kadet, junior i młodzież (U21), którymi opiekował się trener Radosław Lisowski.

W pierwszym dniu zawodów Maciek Stryjek, który na tym turnieju zadebiutował w Kat. Junior – 68 kg, wygrał pojedynek z Wiktorem Sylwanowiczem (AZS OŚ Poznań). Kolejną walkę przegrał jednak zajął 3 miejsce na podium.

W kolejnym dniu zawodów bardzo dobrze zaprezentowały się nasze zawodniczki, które zdobyły cztery medale. Alicja Laskowska , która pokonała cztery przeciwniczki zdobyła złoty medal w kat. -49 (U21). Wygrała z Nikolą Wrzecion (AZS-AWF Warszawa) 12:2, Rutkowską Leną (Legionowska Akademia Sportów Walki) 9:2, Oliwią Uścimiuk (G8 Bielany) i z koleżanką klubową Oliwią Sabalską 7:3, która by dojść do finału pokonała: Bereźnicką Zuzannę (Opolski Klub Taekwondo) 9:9 (wskazanie systemu elektronicznego) oraz Patrycję Kornaś (KS AZS AWF Kraków) 9:2. Oliwia zdobyła srebrny medal w tej samej kategorii.

Dwie wygrane walki i brązowy medal zdobyła Raszyńska Oliwia, która pokonała Chmielewską Jagodę 41:10 (UKS Hwarang Września) i Wasińską Zuzannę (AZS OS Łódź) 11:10.

Jeszcze jeden medal wywalczyła Oleszczuk Łucja , która wygrała z Kubiaczyk Natalią (Pawłowice) 16:8. Łucja jest po długiej przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi, mamy nadzieję , że wkrótce powróci do formy. Po jednej walce wygranej mieli też zawodnicy Pawłowski Bartosz i Szajkowski Filip jednak było to zbyt mało by ustać na podium. Kolejny start w Swarzędzu 15 stycznia 2018 r.