Szelków zdobyty

W dniu 20.05.2018 w Szelkowie odbyła się VIII edycja Półmaratonu Szelkowskiego

wchodzącego w skład i jednocześnie rozpoczynającego Biegową Triadę Powiatu Makowskiego. Oprócz półmaratonu nasi zawodnicy wystartowali również w Szelkowskim Biegu Długodystansowym na dystansie 10,5 km. Co roku licznie wybieramy się do Szelkowa. Nie inaczej było dzisiaj. Nasz klub reprezentowało troje zawodników na 10,5 km. Z kolei dystans półmaratonu postanowiło pokonać sześcioro klubowiczów. Trasa zawodów to jedna pętla o długości 10,5 km (zawodnicy z półmaratonu pokonywali ją dwukrotnie), do najłatwiejszych nie należała. Kilka podbiegów, urozmaicona trasa (asfalt, polne drogi, lasy) oraz wysoka temperatura dawała się we znaki. Na medal spisali się organizatorzy, którzy zapewnili na trasie trzy stoiska z wodą, napojem izotonicznym, czekoladkami czy bananami. Oprócz tego na biegaczy czekała kurtyna wodna przygotowana przez strażaków. Nie tylko organizatorzy spisali się na medal ;)
Nasz klub w jednym z mocniejszych składów zdobył prawie wszystko co było do zdobycia. Największe sukcesy dzisiejszego dnia to zwycięstwo open w kategorii kobiet Justyny Śliwiak na dystansie 10,5 km z czasem 41:57, zwycięstwo open Moniki Grzymkowskiej w kategorii kobiet na dystansie 21,1 km z czasem 1:33:44, oraz fenomenalne zwycięstwo open Andrzeja Piechny w kategorii mężczyzn na dystansie 21,1 km z czasem 1:23:43! Triumfy Moniki i Andrzeja w znacznym stopniu przyczyniły się do zwycięstwa KB TKKF Promyk Ciechanów w klasyfikacji drużynowej półmaratonu! Skład drużyny dopełnili Mariusz Macugowski z czasem 1:28:06 i Krzysztof Podlecki. Warto dodać, że Krzysiek pobiegł dziś swój pierwszy półmaraton w życiu. Zajął znakomite 6 miejsce open z czasem 1:31:27! Nasza drużyna wygrała z przewagą około 1 godziny.
Reszta zawodników stanęła na podium w kategoriach wiekowych,a.Jacek Grabowski wygrał rower w losowaniu ;-) (farciarz).