Bogusia wicemistrzynią Polski

Nasza zawodniczka Bogumiła Gołębiowska zdobyła tytuł Wicemistrzyni Polski Grubasów w kategorii SEMI na dystansie 15 kilometrów. Mistrzostwa zostały rozegrane 9 marca podczas II Zimowego Biegu Dębowego w Dąbrowie woj. kujawski-pomorskie.

W Dąbrowie w II Zimowym Biegu Dębowym oprócz Bogusi (1:38,49), która zajęła 25. miejsce w kat. wiek. K30, udział wzięło ośmiu biegaczy z naszego klubu. Andrzej Piechna (58,56) wywalczył 5. miejsce w kategorii wiekowej M-40. W tej samej kategorii wystartowało jeszcze dwóch naszych zawodników, Dariusz Kiełbasa (1:03,21) z nowym rekordem życiowym zajął 21. miejsce. Jacek Goszczyński (1:18,21) uplasował się na 83. miejscu. Trzej nasi 50-latkowie Witold Tarnowski (1:08,11) zajął 15. miejsce, 29. Waldemar Jabłoński (1:12,36), a 34. miejsce Roman Przybyłkiewicz (1:14,37). Najwytrwalsi, nasi 60-latkowie Zenon Lewandowski (1:10,30) dobiegł do mety na 8. pozycji, a Wawrzyniec Szejko (1:39,06) na 27. miejscu. W prowadzonej czteroosobowej kwalifikacji drużynowej Promyk I (4:20,58) wywalczył 9. miejsce, zaś Promyk II (5:24,25) 39. miejsce na 42 sklasyfikowane drużyny. Zwyciężyła drużyna z Altomu Gniezno, która uzyskała czas 3:45,21.